Vasara su muzika

Jau vasara mus sveikina visom savo gražiausiomis spalvomis, pasidžiaukite žaluma, įvairiaspalviais žiedais, pailsėkite…

Susipažinkite su prancūzų kompozitoriaus Kamilio Sen – Sanso „Žvėrių karnavalu” pjese „Akvariumas”
Šis nuostabus kūrinys tinka meditacijai. Medituoti šiuo nepaprastu laiku tiesiog būtina. Įrodyta, kad žmogaus nervų sistemą teigiamai veikia muzikinė psichoterapija. Pasak mokslininkų, žmogaus muzikos emocinis pasitenkinimas yra penkis kartus didesnis už dailės: muzikos garsai veikia emocijas, nuotaiką ir intelektą, nes klausantis muzikos, į melodiją reaguoja emocijos, o į jos harmoniją – kraujotaka.

Improvizacijos judesiu, pavyzdys

Programinė pjesė „Akvariumas” su charakteringais ritmais, besikeičiančia melodija, dinamika labai tinka vaikų improvizacijai, saviraiškos ugdymui, atveria plačias galimybes vaikų kūrybiškumo ugdymui ir namų sąlygomis. Parodykite, kaip plaukioja žuvys. (Vaikai rankomis gali pavaizduoti, kaip plaukioja žuvys). Vaikai turi suvokti besikeičiančią melodiją, dinaminius kitimus, tembrą. Skambant muzikai aukštu registru, rankytes iškelkite aukštyn (žuvytė plaukia pagal melodijos vingius), žemu –žemyn, parodykite  kaip žuvys nardo tarp bangų. Patylėjimas muzikoje – pauzė, išgirsk ją. Muzikai nutilus, sustok ir pavaizduok skulptūrą. Melodijos liniją galima nupiešti ant lapo.

Dar kartą paklausykite pjesės „Akvariumas”, atkreipkite dėmesį, kokius instrumentus girdite. Ar išgirdote ir pamatėte  fortepijoną, smuiką, altą, galbūt išgirsite ir fleitą. Papasakokite, kad styginiai instrumentai turi stygas, pučiamuosius reikia pūsti, klavišiniai turi klavišus baltus ir juodus.

Parodykite skaidres apie orkestro instrumentus, jei įdomu, susipažinkite plačiau.

Vyresni vaikai gali  atlikti užduotėles:
1. Apie muzikos instrumentų rūšis,
2. Apie muzikos instrumentus (suraskit dvi vienodas korteles)

Pažaiskite su vaikais kvėpavimo žaidimus. Pasiūlykite atsisėsti, atsipalaiduoti. Neskubant įkvėpti ir iškvėpti. Vieną rankytę laikyk ant pilvelio ir stebėk, kaip lengvai ir minkštai jis juda: įkvepiant išsipučia, iškvepiant susitraukia. Pažaiskite su plunksnele, padėkite ją ant delno ir nupūskite ją toli,  vėl pūskite, neleiskite jai nukristi žemėn. Pabūkite vėju,  nupūskite  popieriaus skiauteles nuo stalo. (net lengvą mamos skarelę galime nupūsti).

Kvėpavimo pratimai – 8 idėjos žaidimams

Įvairūs pasiūlymai vasaros muzikavimui:

Nepamirškite lietuvių liaudies dainų, pasiklausykite jas su vaikais

Dainelė – Vasaros spalvos
Pa
Pažiūrėkite filmuką:

Geros jums vasaros! Smagios Joninių (Rasų) šventės ir kitų tradicinių vasaros švenčių!