Muzika darželyje

muzikaDarželis turi didelę muzikinio ugdymo patirtį. Prioritetas teikiamas vokaliniam lavinimui, emocijoms  ir  saviraiškai. Įgyvendinama  kryptingo muzikinio  ugdymo  su  vokaliniu     lavinimo  integravimu programa.

Muzikinis ugdymas, visų pedagogų dėka, integruojamas į įvairią vaikų veiklą siejant su etninėmis ir lietuvių liaudies tradicijomis. Ugdomosios  ir lavinamosios  veiklos neužgožiame pasiruošimu šventėms. Kryptingas muzikinis ugdymas, tinkamai parinkti muzikinio ir kūrybiškumo ugdymo metodai sudaro sąlygas vaikų kūrybiniams gebėjimams atsiskleisti, gabiausius nukreipiant į muzikos mokyklas. Užtikriname gabių vaikų muzikinio ugdymo tęstinumą. Sukurtas muzikai gabių vaikų ugdymo modelis. E.Gordono ir kitų teorijų taikymas padeda supažindinti su visų stilių muzika, plečia vaikų muzikinį patyrimą.

Plėtojame muzikinę patirtį, dalyvaudami bendruomenės, miesto, Respublikos muzikiniuose – meniniuose renginiuose, projektuose. Tenkiname gabių muzikai vaikų saviraiškos poreikius, pasitelkiant įvairias muzikavimo rūšis. Paskatiname tėvus domėtis vaikų gebėjimais. Buvę darželio ugdytiniai kviečiami skleisti savo muzikinę patirtį.

Įgyvendinamas ilgalaikis projektas „Vaikas ir lietuvių liaudies kultūra“. Darželio vaikų ir darbuotojų tautinių dainų ansamblis  “Strazdelis”- įvairių renginių, projektų dalyvis.  Vaikas nuo mažens girdėdamas ir pats dainuodamas liaudies dainas, augdamas liaudies dainų terpėje, pamils jas visam gyvenimui. Mūsų priešmokyklinių grupių mergaitės mokosi kankliuoti, berniukai – skudučiuoja, groja su būgnais, kitais instrumentais. Darželyje sukurta turtinga muzikinio ugdymo aplinka.

Muzika – neatsiejama vaiko gyvenimo dalis, subrandinanti  vaikų dvasines galias – intelektą, dorovę, estetinius jausmus.Vaiko muzikalumui, jo muzikinio intelekto ir gabumų raidai įtakos turi muzikali prigimtis, turtinga muzikinė aplinka, tikslingas ir metodiškas  lavinimas. Tai ir yra mūsų  muzikinio ugdymo gairės. Kuo daugiau vaikai muzikuoja, tuo tvirtesnius pagrindus jie įgyja ir kitiems dalykams suvokti. Muzikuodamas vaikas lavina ištvermę, atmintį, mąstymą, mokosi save kūrybiškai išreikšti, mokosi vadovauti savo jausmais, mokosi bendrauti. Visa tai padės vaikui sėkmingiau adaptuotis mokykloje, padės mokantis bendrojo lavinimo dalykų, turės lemiamos įtakos vaiko intelekto raidai. Muzikalumas – muzikinių gabumų, gebėjimų kokybinė visuma. Tai ritmo ir metro pojūtis, garsų aukščio santykio suvokimas ir dermės pojūtis, muzikos išgyvenimas ir suvokimas, estetinis patyrimas. Gana akivaizdu, kad muzikinius gabumus galima išugdyti. Muzikos įgūdžius, kaip ir visus kitus įgūdžius, galima išlavinti.

Muzikuokime kartu