Lietuvos simboliai

 

Artėjant vasario 16-ąjai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Kovo 11-ąjai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pakalbėkime su vaikais apie mūsų valstybės simbolius. Pasiklausykime ir bandykime kartu pagiedoti:

Lietuvos himnas yra „Tautiška giesmė“. Žodžiai ir muzika Vinco Kudirkos (1858–1899)

Giesmė „Lietuva brangi” yra kaip ir antras Lietuvos himnas.   Žodžiai – Maironio, o muzika – kompozitoriaus J.Naujalio.

„Mano Lietuva“ (m.ž. Aušra Sendžikienė)

lietuvos-veliaveleLietuvos valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis, tautinė vėliava – audeklas iš trijų lygių horizontalių spalvų juostų: viršutinės – geltonos, vidurinės – žalios, žemutinės – raudonos. Geltona spalva reiškia Lietuvos dangų nušviečiančią saulę, žalia – derlingus laukus ir miškus, raudona – už laisvę išlietą kraują.
Prisiminkime dainą „Brangiausios spalvos”. Vaikai gali išmokti dainuoti bent priedainį, pajudėti , pasiūbuoti valso ritmu, iškėlus vėliavėlę – pamoti.

 

Lietuvos simbolis 1Lietuvos Respublikos herbas yra Vytis. Šarvuotas raitelis su kalaviju ir skydu – Vytis – yra vienas seniausių herbų Europoje.

Lietuviai myli žirgą taip, kaip nė viena kita tauta. Ir, turbūt, svarbiausia tai, kad ši meilė tebesitęsia iš kartos į kartą. O tai reiškia, kad būtent šis, tautos simbolikoje besipuikuojantis žirgas gali įkvėpti, suvienyti ir pakelti tautą laisvės žygiui. Ypač gražiai bernelis ir žirgas apdainuojami lietuvių karinėse – istorinėse dainose.

Prisiminkime žinomą lietuvių liaudies dainą „Balnokit, broliai, žirgus!”.

Vaikams ypač patinka roko, metalo stilius,  paklausykite, padainuokite, paimprovizuokite grojimą. (THUNDERTALE – Balnokim, broliai, žirgus!).

Smagiai pašokti galėsit klausydamiesi puikios lietuviškos dainos  Kitava – Tu, Lietuva.

 Pasižiūrėkite į Lietuvos miestus vaikų akimis. O kokius dar žinote Lietuvos miestus, kur gyvena jūsų seneliai, giminės, draugai?

Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietinės edukacijos projektas „Lietuvos miestai vaikų akimis ir lūpomis“.

Jau žinote, kad maršui skambant smagu žygiuoti, pažygiuokite kartu. Atkreipkite dėmesį, kad maršą atlieka pučiamieji instrumentai, pažiūrėkite kaip jie atrodo. (Maršas lietuvių liaudies temomis)

Pabandykite pagroti lietuvišką polką tuo, ką turite namuose. Tiks ir kėdės, stalai, grindys, tik susiraskite pagaliukus. O gal tėveliai leis pagroti puodais ir šaukštais? (Kitava – Gylio polka)

Muzikos klausymo užduotėlė – išgirskite Lietuvos himną