Kai žiema įpusėja – siūlymai muzikavimui

Žiema – stebuklingas ir pasakiškas metų laikas. Šių metų žiema jau spėjo mus nustebinti savo grožiu ir netikėtumais.  Žiemos stingdantį grožį ir džiugias linksmybes, apdainuojančių kūrinių muzikos istorijoje, apstu. O labiausiai pasidžiaugti žiema jums padės Antonijaus Vivaldžio kūrinys iš “Metų laikų” – “Žiema”. Kompozitorius muzikos garsais tarsi piešia žiemiškus vaizdus.

Pasiklausykite ir pažiūrėkite

Pažiūrėkite, kaip šį kūrinį atlieka pianistas   (Vaikai gali mėgdžioti muzikantą, judinti pirštukus, groti ant stalo ir kt.)

Susipažinkite su styginių instrumentų orkestru, iš arti pamatysite smuikus, altus, violončeles, kontrabosus (Žiūrėdami galite imituoti grojimą įvairiais muzikos instrumentais)

Na štai ir susipažinote su A. Vivaldžio „Žiema“, o rudenį darželyje žaidėme pagal A. Vivaldžio „Ruduo“, improvizavome su lapais. Apie žiemą galite improvizuoti su mamos skarele, baltu lapu, ar pačių iškarpyta snaige.

Užduotėlės vaikams:

Improvizuokite muzikos išraiškai judesiu

Pajauskite kūrinėlio ritmą, pagrokite su lapu

Pažiūrėkite filmuką

Pasiklausykite puikios Ingos Šeduikienės dainos “Nutieskim tiltus”

Padainuokite kartu su tėveliais, kartu su šeima:

Paritmuokite su vaikais: “Snaigių valsas”, muz. Sabinos Sinkevičienės

Pažaiskite kūno perkusijos žaidimą: “Nykštukai”

Kartu pasiklausykite:
B. Dvarionas “Pirmosios snaigės” iš ciklo “Žiemos eskizai“

B. Dvarionas “Su rogutėm nuo kalniuko” iš ciklo “Žiemos eskizai”

Jau sulaukėme pusiaužiemio, sausio 25-oji, – svarbi diena tradicijų kalendoriuje. Pagal šią dieną būsimą pavasarį prognozuodavo senoliai, su ja susiję nemažai papročių. Sakoma, kad šią dieną meška verčiasi ant kito šono ir ima žįsti kitą leteną, o savo oloje nubunda barsukas. Jei diena apsiniaukusi, barsukas išlenda iš olos ir išeina pasivaikščioti – tuomet pavasaris ne už kalnų. Jei diena pasitaiko saulėta ir iš olos išlindęs barsukas, apsidairęs ir išsigandęs savo šešėlio, smunka atgal, pavasario dar teks palūkėti.

Sausio 25 d. svarbi ir Vilniui. Šią dieną Vilnius švenčia 700 – tąjį, jubiliejinį gimtadienį.

Pasigrožėkime, pasidžiaukime Vilniumi.

Padainuokime apie Vilnių, pagal grupės Queen muziką,  žodžius sukūrė Reda Vainorė

Pažiūrėkite, kas yra pavadinta Vilniaus vardu

Pasimokykit Juditos dainą apie Vilnių